رییس سازمان مدیریت حمل و نقل و مسافر شهرداری شیراز اعلام کرد

نیاز به ۱۳ هزار و ۵۰۰ سرویس مدرسه برای جابه‌جایی دانش آموزان

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به ساماندهی سرویس و شرکت‌های حمل و نقلی برای جابه‌جایی دانش‌آموزان در مدارس برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ گفت: طبق آمارهای سال ۸۹-۹۰ پیش‌بینی شده بود که برای جابه‌جایی ۱۲۵ هزار دانش آموز در سطح شیراز به ۱۳ هزار و ۵۰۰ خودرو نیاز است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود حسن شاهی خاطرنشان کرد: جابه‌جایی دانش‌آموزان توسط خودورهای سوراری، مینی‌بوس و ون پیش‌بینی شده که بالغ بر 90 درصد از این جابه‌جایی‌ها توسط خودروهای سواری انجام می‌شود .
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز ادامه داد: برای رانندگان متقاضی سرویس مدارس سامانه ثبت‌نام سپند در نظر گرفته شده که براساس دستورالعمل وزارت کشور در صورتی که راننده‌ای فرمت‌های اعلامی در این سامانه را داشته باشد، تایید صلاحیت می‌گیرد و خودرو وی نیز باید تاییدیه فنی را اخذ کند .
حسن‌شاهی عنوان کرد:‌ از مجموع 100 شرکت حمل و نقلی در شیراز تنها 34 شرکت شرایط جابه‌جایی دانش‌آموزان در قالب سرویس‌های مدارس را احراز کرده‌اند که برای آنها مکان جهت مدیریت سرویس‌های خود نیز پیش‌بینی کرده‌ایم .
وی از افزایش نرخ شهریه سرویس مدارس در کارگروه ماده 18 هم خبر داد و گفت: این موضوع در کارگروه مذکور که متشکل از نماینده آموزش و پرورش، شهرداری و دیگر نهادهای مربوطه است ، پیش‌بینی و به کمیسیون عمران و حمل و نقل وترافیک شورای شهر شیراز ارسال شده در این کمیسیون نیز بررسی‌ها انجام و مقرر شده که به زودی در صحن علنی شورای شهر شیراز، مطرح شود.
همچنین رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز خواستار توجه ویژه به نرخ های سرویس مدارس و ارائه قیمت های عادلانه به دانش آموزان شد.
نواب قائدی گفت: در این جلسه نرخ پیشنهادی سرویس مدارس، با حضور اعضای کارگروه ماده ۱۸ متشکل از نماینده های آموزش و پرورش، شهرداری، انجمن اولیا و مربیان، مدیران سازمان دانش‌آموزی و انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر بررسی و به تصویب کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز رسید.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه در نرخ پیشنهادی، مکانیزم محاسبه هزینه سرویس مدارس تغییر کرده است، افزود: پیش از این نرخ پیشنهادی سرویس مدارس بر مبنای پیمایش بصورت ۵ کیلومتر بود که در مکانیزم جدید به یک کیلومتر تغییر پیدا خواهد کرد تا شهروندان شاهد نرخ منطقی و عادلانه سرویس مدارس در سال جدید باشند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ خدمات سرویس افزود: در راستای حق‌الزحمه سرویس مدارس و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و افزایش هزینه تعمیر و نگهداری خودروها می‌بایست حق والدین دانش آموزان برای پرداخت هزینه و حق رانندگان برای ارائه خدمات را درنظر بگیریم که در نهایت راه بینابینی را انتخاب کردیم.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: افزایش نرخ اگر مطابق با وضعیت تورم صورت می‌گرفت، والدین با مشکل مواجه می‌شدند و از سوی دیگر اگر لحاظ نشود حقوق رانندگان تضییع خواهد شد.
قائدی با بیان اینکه دفاع از حقوق آحاد مردم شهر وظیفه شورای شهر شیراز به عنوان یک نهاد نظارتی است، اظهار کرد: در این نرخ‌گذاری علاوه بر حفظ حق و حقوق مردم و رانندگان سرویس مدارس، تلاش شده است ابهاماتی که خلاف مصوبات شوراست از بین برود. 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این نرخ ها پس از طرح در صحن علنی شورا، تصویب اعضا و همچنین تایید فرمانداری، به شهرداری ابلاغ خواهد شد.۱۳۹۸/۰۵/۲۳
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
تعداد بازدیدها : ۶۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32306207
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز