معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد:

خط کشی متفاوت گذرگاه عابران پیاده درشیراز، رنگ‌ها و طرح های زیبا روی خیابان‌های شیراز می نشیند

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه خط کشی های محوری و عابرپیاده در شهر شیراز بهسازی و اجرا می شود گفت: این خط کشی ها براساس نیازسنجی اداره کل مهندسی و ایمنی ترافیک با همکاری سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری در بازدید مستمر از نواحی یازده گانه و با برنامه ریزی های انجام شده به منظور تأمین زیر ساخت های خط عابران پیاده، روانسازی ترافیک و افزایش ضریب ایمنی تردد خودروها اجرا خواهد شد.
خط کشی متفاوت گذرگاه عابران پیاده درشیراز، رنگ‌ها و طرح های  زیبا روی خیابان‌های شیراز می نشیند
مجتبی زوربخش که در جلسه مشترک معاونت حمل و نقل و سازمان عمران سخن می گفت با بیان اینکه نوآوری یکی از اولویت های اصلی در خط کشی های جدید است اضافه کرد: خط کشی‌ گذرگاه عابران پیاده شهر شیراز یکسان و با استفاده از یک رنگ انجام شده‌اند. این خط کشی‌ها دیگر جذابیت بصری ندارند و لازم است برای ایجاد زیبایی بصری در شهر، طرح های جدیدی اجرا شود که مطالعات آن در دست اقدام است و به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.
معاون شهردار شیراز عنوان کرد: ایجاد خط کشی هایی با جذابیت بصری با همکاری مجموعه های خصوصی به عنوان اسپانسر یکی دیگر از موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و تا کنون پیشنهاداتی نیز در این خصوص دریافت کرده ایم که به زودی نتایج آن را اعلام و در صورت مثبت بودن عملیاتی خواهیم کرد.
به گفته وی استفاده از رنگ‌های زیبا و شبرنگ، علاوه بر اینکه به عنوان مبلمان شهری محسوب می گردد؛ سبب دید بهتر عابران پیاده و رانندگان خودروها می‌شود و آمار تصادفات را کاهش می‌دهد.
همکاری با سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری برنامه ریزی و اجرای خط کشی را سرعت می بخشد
زوربخش همچنین در خصوص همکاری سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری عنوان کرد: با توجه به اینکه برنامه گسترده و اساسی در غالب نهضت آسفالت برای شهر شیراز در دستور کار شهرداری قرار گرفت و در ماه های گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد، با آغاز مجدد عملیات اجرایی نهضت آسفالت، همکاری معاونت حمل و نقل و سازمان عمران برای خط کشی معابری که آسفالت آن ها روکش یا ترمیم می شود، برنامه ریزی و اجرا را سرعت می بخشد.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت خط کشی در معابر شهری و نیاز به عملکرد با سرعت بیشتر، یک دستگاه خودرو خط کشی جدید نیز توسط سازمان عمران خریداری شده، که در خط کشی های پیش رو بکارگیری خواهد شد.
 ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
تعداد بازدیدها : ۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32306207
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز