پارکینگ‌های نشاط و طالقانی شیراز به سیستم مکانیزه و مدیریت یکپارچه مجهز شدند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از تجهیز پارکینگ‌های نشاط و طالقانی به سیستم مکانیزه خبر داد.

مجتبی زوربخش در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود پارکینگ‌های تحت تملک شهرداری شیراز و بخش خصوصی که معاونت حمل و نقل شهرداری بر عملکرد آنها نظارت دارد، گفت: در راستای اجرای مدیریت نرم افزاری و تجهیزات یکپارچه بر روی پارکینگ‌ها، پارکینگ‌های طبقاتی هدایت، نشاط و طالقانی این کلانشهر به تجهیزات مکانیزه مجهز شد‌ه‌اند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز یادآور شد که در دیگر پارکینگ‌های بخش خصوصی نیز تجهیزات مکانیزه نصب یا جهت نصب برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به تجهیز ۳ پارکینگ مکانیزه با هدف تامین رفاه و آسایش شهروندان در سطح کلانشهر شیراز، گفت: پارکینگ هدایت در ۵ طبقه با ظرفیت۲۸۰ واحد پارکینگ، پارکینگ طالقانی در ۶ طبقه با پشت بام با ظرفیت۵۵۰ خودرو و پارکینگ نشاط در ۷ طبقه با ۵۰۰ فضای پارک احداث و راه‌اندازی شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز هدف از احداث و راه‌اندازی این پارکینگ‌ها را افزایش ظرفیت پارکینگ‌های مرکزی شهر عنوان کرد و ادامه داد: علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری ساخت پارکینگ‌های مکانیزه می‌توانند به معاونت حمل و نقل و ترافیک مراجعه کنند.
زوربخش با اشاره به قابلیت‌های شاخص این سیستم، تصریح کرد: شهروندانی که از پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند در واقع بدون حضور اپراتور کارت پارکینگ را به صورت خودکار از دستگاه دریافت و به راحتی خودرو را در پارکینگ متوقف و هزینه را به صورت الکترونیک پرداخت می‌کنند.
وی با اشاره به مشکل ترافیک در این کلانشهر، گفت: قطعا با نصب تجهیزات مکانیزه، بخش عمده‌ای از این مشکل برطرف می‌شود و به منظور رفع مشکل ترافیک و کمبود فضای پارکینگ، لازم است سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت گیرد.
وی، ایجاد بانک نرم افزاری برای آمار ورود و خروج خودروها، مشاهده ظرفیت پارکینگ‌ها از طریق تابلوی نمایشگر، نمایش میزان مبلغ پرداخت مشتریان و اسکن شدن خودرو‌ها از دیگر قابلیت‌های این سیستم مکانیزه دانست.
زوربخش اظهار کرد: این پروژه بدون صرف هزینه نقدی و به روش قرارداد بی. ا و. تی (B. O. T)انجام شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تاکید کرد که پارکینگ‌های محوطه‌ای و روبازی که تحت تملک شهرداری شیراز است را با مکانیزم دیگری در آینده‌ای نزدیک به تجهیزات مکانیزه مجهز خواهیم کرد.
گفتنی است امروزه یکی از روش‌های کارآمد برای استفاده حداکثری از حداقل فضای موجود و حل مشکلات مربوط به کمبود پارکینگ در مراکز پرتردد شهر استفاده از فناوری پارکینگ مکانیزه است۱۳۹۹/۰۲/۲۵
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
تعداد بازدیدها : ۳۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32306207
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز