افزایش و کاهش نرخ توقف در پارکینگ های عمومی شیراز

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیرازبه شورای شهر پیشنهاد داد نرخ هر ساعت استفاده از پارکینگ‌ها در روز ۲۹ درصد افزایش و استفاده شبانه ۳۳ درصد کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در جمع خبرنگاران گفت: این معاونت به شورای شهر پیشنهاد داده است که نرخ هر ساعت استفاده از پارکینگ‌ها در روز ۲۹ درصد افزایش و استفاده شبانه ۳۳ درصد کاهش یابد.
زوربخش افزود: در حال حاضر ۲۲ پارکینگ شهرداری شیراز به شهروندان خدمات می‌دهند که ۴ پارکینگ طبقاتی و ۱۸ پارکینک رو باز است.
وی گفت: علاوه پارکینگ‌های شهرداری، ۶۵ پارکینگ خصوصی هم در شیراز خدمات رسانی می‌کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود: دو پارکینگ طبقاتی سرای نو و حضرتی در حال ساخت است که در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.
زوبخش درباره دوچرخه‌های بیدود نیز گفت: تا کنون ۷۵ هزار و ۶۸۶ نفر برای استفاده از این دوچرخه‌ها ثبت نام کرده اند که ۲۲۵ هزار و ۳۶۸ کیلومتر سفر با این دوچرخه‌ها انجام داده اند.
وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، از زمان راه اندازی این دوچرخه‌ها تا کنون، در مصرف ۶۶ هزار لیتر بنزین صرفه جویی شده و از انتشار ۴۴ هزار و ۷۳۰ کیلوگرم کربن در محیط‌زیست شیراز جلوگیری شده که معادل کاشت ۳۷۳ اصله درخت است.
در حال حاضر ۲ هزار دوچرخه بی‌دود در این طرح مورد استفاده قرار گرفته که برای دوچرخه‌های بی‌دود ۲۷ ایستگاه سازه‌ای و ۳۶ ایستگاه مجازی وجود دارد.۱۳۹۹/۰۶/۲۲
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
بازدید ها : ۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32304159
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز