افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل در شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در شهر شیراز از امروز ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مجتبی زوربخش گفت: افزایش نرخ کرایه جا به جایی مسافر در شهر شیراز از امروز اجرا می‌شود که بر اساس مصوبه صد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در ناوگان اتوبوسرانی، مینی‌بوس و تاکسی‌های درون شهری شیراز بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

او با بیان این که رانندگان همه خودرو‌های حمل و نقل عمومی شهر شیراز موظفند برچسب افزایش کرایه را در معرض دید مسافر نصب کنند افزود: واحد نظارت و بازرسی از امروز بر نحوه دریافت و پرداخت کرایه نظارت می‌کنند.

زوربخش گفت: نرخ کرایه خطوط روزانه، شبانه و دربستی ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس ۲۵ درصد نسبت به پارسال افزایش یافت و نرخ کرایه در خطوط تغذیه‌کننده بدون احتساب ورودی محاسبه و دریافت کرایه نقدی در ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس حذف شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود: نرخ کرایه تاکسی‌های گردشی به ازای هر کورس هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد و نرخ تاکسی‌های ویژه فرودگاه، بی‌سیم، ترمینال، راه‌آهن و شرکت‌های حمل و نقل نیز ۳۰ درصد نسبت به پارسال افزایش یافت.
پیش از این نرخ کرایه تاکسی درون شهری ۸۰۰ تومان و نرخ کرایه اتوبوس واحد درون شهری بر اساس طول مسیر و منطقه متفاوت بود.

زوربخش گفت: افزایش نرخ کرایه به گونه‌ای افزایش یافته است که بخشی از هزینه‌های زندگی رانندگان را تامین کند و علاوه بر آن، پرداخت آن برای مسافر سخت نباشد.

او با بیان این که برای رفع مشکل کرایه‌های خرد چاره اندیشی شده است افزود: در حال انتخاب پیمانکار و قرارداد با بانک برای تجهیز ناوگان تاکسیرانی شیراز به دستگاه کارت خوان هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: هم اکنون اتوبوس‌های شهری همه مجهز به دستگاه کارتخوان هستند و تا دو ماه آینده همه تاکسی‌ها نیز به دستگاه کارتخوان مجهز می‌شوند.

۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی و هزار و ۵۰ دستگاه اتوبوس فعال در شهر شیراز به ناوگان حمل و نقل عمومی خدمات رسانی می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
بازدید ها : ۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

      تلفن : 071-32304159
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز