شیراز شهر ملی دوچرخه ایران

نشان شهر ملی دوچرخه به شیراز رسید.

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در شیراز گفت: شیراز توانست نشان ملی شهر دوچرخه رادریافت کند.
داوری با بیان اینکه شاخص‌های مختلفی برای شهر ملی دوچرخه درنظر گرفته شده افزود: مهمترین شاخص انتخاب شهر ملی دوچرخه ایمنی مسیر‌ها و ایمنی دوچرخه‌ها بود.
وی گفت: باید تلاش شود شیراز به الگویی برای همه کشور در مسیر‌های دوچرخه شود
رییس هیئت دوچرخه سواری فارس گفت: از اردیبهشت ۹۸ شیراز، تبریز، یزد، اصفهان و مشهد برای دریافت این نشان داوطلب شدند که بالاخره با بررسی‌های انجام شده این نشان به شیراز رسید.
کشاورز افزود: شهرداری شیراز ۲ هزار دوچرخه اشتراکی در اختیار شهروندان قرار داده که تنها در یک سال گذشته بیش از ۷۵ هزار نفر ۶۰۰ هزار سفر با آن‌ها داشته اند.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز گفت: شهرداری این طرح را بخوبی اجرا کرده است که شیراز شهر ملی دوچرخه ایران شده است.
احمد رضا دستغیب افزود: باید به ورزش بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده توجه بیشتری شود تا همه خانواده به ورزش رو بیاورند.
وی افزود: باید در اتوبوس و ناوگان حمل و نقل عمومی مکان‌هایی برای گذاشتن دوچرخه تعبیه شود تا مردم با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز هم گفت: تا کنون ۳۰۰ کیلومتر محل عبور دوچرخه در شیراز ایجاد شده است که از این تعداد ۱۱۰ کیلومتر ویژه دوچرخه و بقیه مشترک است.
طهماسبی با اشاره به اینکه تا پایان امسال ۱۰۰ کیلومتر دیگر و سال آینده نیز ۱۰۰ کیلومتر به آن اضافه می‌شودگفت: در مجموع تا روز شیراز ۵۰۰ کیلومتر مسیر عبور دوچرخه خواهیم داشت.
شهردار شیراز گفت: شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ۵۰ تا اتوبوس در نظر گرفته و سالانه نیز به هر اتوبوس ۵۰ میلیون تومان یارانه می‌دهد و برای هر کیلومتر  ساخت قطار شهری ۵۰ میلیون دلار هزینه می‌شود در حالی که برای طرح دوچرخه‌های اشتراکی تاکنون۱۰ میلیارد تومان یارانه داده شده است.
اسکندر پوربا بیان اینکه تمام طرح‌های جدید شهرداری در شهرک‌های جدید و خیابان‌ها مسیر عبور دوچرخه دارند افزود: ۱۱ طرح بوستان و پارک ورزش و سلامت در شیراز ساخته شده که درهمه آنهامسیر دوچرخه سواری وجود دارد.۱۳۹۹/۱۱/۰۸
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
بازدید ها : ۱۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

      تلفن : 071-32304159
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز