معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز

افزایش ١١۶ درصدی دوربین های نظارت تصویری در مقایسه با سال ٩۶/مدت زمان ذخیره اطلاعات دوربین های نظارت تصویری به سه ماه افزایش می یابد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان اینکه دوربین های نظارت ترافیکی شیراز در ۶ ماه نخست سال ١۴٠٠با ١١۶ درصد افزایش نسبت به ۴ سال گذشته به ٢۶٠ دستگاه خواهد رسید، گفت : در سال ٩۶ تعداد دوربین های نظارت ترافیکی ١٢٠ دستگاه بوده که این عدد در سال ٩٩ به ١۶٠ دستگاه افزایش یافته است.
مسعود طهماسبی با اشاره به اینکه در بخش سامانه های ثبت تخلف تعداد ۱۲۲ سامانه در نیمه اول سال جاری با هدف نظم بخشی به ترافیک و کاهش تصادفات شهری در حال نصب است، تصریح کرد : تعداد سامانه های اجرا شده تا پایان سال گذشته، 22 سامانه بوده است.
وی افزود : در نیمه نخست سال جاری تعداد تقاطعات هوشمند شهر شیراز به ٢٣ تقاطع افزایش می یابد که این پروژه با هدف روان سازی ترافیک معابر ،کاهش حضور فیزیکی پلیس در تقاطعات و کمتر شدن زمان توقف خودروها پشت چراغ قرمز در حال اجرا است .
معاون حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد : نصب ٧۵٠ دستگاه چراغ راهنما متناسب با بار ترافیکی معابر نیز به صورت موازی با این پروژه ها و جهت افزایش ایمنی معابر با اولویت نقاط حادثه خیز در حال نصب است. 
مسعود طهماسبی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لحظه ای ترافیک تقاطعات و معابر که یکی از دغدغه های شهروندان است، خاطر نشان کرد :  نصب ٣٢ دستگاه تابلو VMS با هدف اطلاع رسانی شهروندان در دست ساخت و نصب است که تا پایان سال گذشته تعداد 10 دستگاه تابلو نصب شده است.
وی با بیان اینکه حجم ذخیره سازی اطلاعات مرکز کنترل ترافیک  در نیمه نخست سال جاری به ۴٨٠ ترابایت ارتقا خواهد یافت، اظهار داشت : هدف از اجرای این طرح افزایش مدت زمان ذخیره اطلاعات دوربین های نظارت تصویری سطح شهر است.۱۴۰۰/۰۳/۰۵
منبع : معاونت حمل و نقل و ترافیک
بازدید ها : ۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

      تلفن : 071-32304159
پست الکترونیک : traffic@eshiraz.ir
آدرس : شیراز - خیابان انقلاب - خیابان هدایت - طبقه فوقانی پارکینگ هدایت - طبقه 5 - معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز